[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Folklórní magazín byl výborný

k nedělnímu vysílání
Poznámku k nedělnímu vysílání Folklorního magazínu z produkce ostravského studia ČT píšu až dnes, protože jsem byl zvědavý na ohlas u svých přátel a známých a to nejen z Prahy. Většinu z nich jsem na vysílací čas i program upozornil předem. A většina ohlasů byla pozitivních. Zaujala především reportáž z národního krojového plesu a pak dosud málo známé Chození s klibnou v Kovářově. Někteří očekávali informace i o dalších připravovaných akcích z jejich regionů, ale do necelých 15 minut se toho asi více nevejde. Škoda jen, že se zatím magazín vysílá jen jednou měsíčně, protože těch zajímavých folklorních akcí a souborů v celé republice je na stovky.
K rozšíření informací by prospělo uvádět v části pořadu, kde jsou anoncovány zajímavé akce, uvést i adresu webovských stránek našeho FoS.
Přestože ostravská redakce ČT spolupracuje úzce s našim Folklorním sdružením jistě by přivítala typy a náměty přímo od jednotlivých souborů, organizátorů lidových akcí a slavností i jejich názory na pořad. stačí k tomu napsat e mail na email: marta.svozilova@ceskatelevize.cz.
Ale i stránky Folklorního sdružení budou věnovat propagaci i ohlasům na Televizní magazín větší prostor a hlavně s předstihem informovat nejen o datu vysílání, ale i o obsahu.
Příjemně jsem byl překvapen (a nejen já) i obsahem následujícího pořadu brněnské Folkloriky, která přinesla zajímavý pořad o horňáckém muzikantovi, zpěvákovi a tanečníkovi "panu ridícím" Františku Okénkovi k jeho osmdesátým pátým narozeninám.

Dušan Macháček, dusan@machacek.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 08.03.2006 v 17:50 hodin


Copyright 1998-2023 © Luděk Šorm