[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Alena Skálová - fenomén choreografie

Život a dílo očima současníků
kniha Nakladatelství H&H
Publikace připravená k nedožitým 80. narozeninám choreografky, tanečnice a pedagožky Aleny Skálové, svým uměleckým působením spojené především s pražským souborem Chorea Bohemica, seznamuje poprvé souhrnně kulturní, uměleckou ale i širší veřejnost s touto výraznou osobností české kultury. Alena Skálová svým živým dílem ovlivnila pohled na lidové taneční umění tím, že sáhla hluboko k jeho historickým kořenům a objevila nová, dosud neznámá témata a umělecké zdroje. V jejich choreografickém a jevištním zpracování uplatnila svůj mimořádný choreografický talent a umělecký cit. O tom svědčí velké úspěchy její tvorby nejen u nás, ale i v zahraničí.
Kniha přináší v bohatém výběru a chronologickém uspořádání fotodokumentaci choreografické tvorby Aleny Skálové, doplněnou vzpomínkami spolupracovníků a přátel ze všech období jejího života a všech jejích činností a výběrem z dobových kritik a dokumentů včetně textů Aleny Skálové.
Knihu, která v těchto dnech vychází v Nakladatelství H&H, sestavili Viktor Bezdíček a Helena Pěkná.
Váz., 352 stran, 299 Kč,-
Knihu můžete zakoupit u svého knihkupce, v knihkupectví H&H na adrese Vyšehradská 53, Praha 2 nebo objednat na internetových stránkách nakladatelství http://www.nakladatelstvihh.cz/sklad.php, případně e-mailem na adrese objednavky@nakladatelstvihh.cz, tel.: 221 669 109
Jakékoli reakce jiného druhu můžete posílat na adresu v.bezdicek@nakladatelstvihh.cz.
Těšíme se na Vaše ohlasy.
Zveřejněno 18.10.2006 v 17:51 hodin


Copyright 1998-2023 © Luděk Šorm