[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Do Stráže pod Ralskem

Ve dnech 1.-3. června proběhnou ve Stráži pod Ralskem tři kulturně-společenské akce.
V pátek 1.6. je pořádán od 15 do 17 hodin Dětský den na pláži u Jezera Horka. Připraveno je spoustu soutěží pro děti. Ukázky činnosti Městské policie připravili PS Výři, Společnost pro rozvoj Podralska a MP Stráž pod Ralskem.

Druhou akcí jsou Vartemberské slavnosti 2007, které mají začátek v 10 hodin. Dějištěm slavností je letos nově nejen pláž u jezera, ale celý střed města a nádvoří zámku. Slavnosti zahájí skupina TAM-TAM BATUCADA za zvuku bubnů v tanečním rytmu samby. Do historie nás vrátí několik vystoupení skupiny historického šermu GOLEM a hudební skupiny ŘEMDIH. Pro děti jsou po celý den připraveny pohádky v podání divadelního souboru ROLNIČKA. Současnou country hudbu přiblíží skupina COUNTRIO. Děti ze Stráže předvedou se svoji cvičitelkou Luckou cvičení aerobiku. Hudbou potěší místní dětská skupina STRÁŽSKÉ PÍŠŤALY a další děti ze Základní umělecké školy ve Stráži pod Ralskem. Tancem rozpohybuje taneční škola Ivety Brázdové. Pražská skupina PRÁVĚ TEĎ nás zavede do oblasti folkrocku.

Vstupné na slavnosti je zdarma.

Součástí VS 2007 je večerní koncert Pavla Dobeše na nádvoří rekonstruovaného zámku. Spolu s Tomášem Kotrbou představí své poslední album BANÁNY. Vstupné na koncert je lidových 50,- Kč.

Pořadatelství Vartemberských slavností 2007 převzala v letošním roce Společnost pro rozvoj Podralska, o.p.s. za finanční podpory města Stráž pod Ralskem.

Městská knihovna a informační centrum
U Potoka 136
471 27 Stráž pod Ralskem
Tel.: +420 487 523 135
E-mail: infocentrum@strazpr.cz
Zveřejněno 24.05.2007 v 07:30 hodin


Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm