[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Dobový letecký den v Mladé Boleslavi

Letošní šestý ročník jedné z největších akcí na území města pořádá Aeroklub Mladá Boleslav společně s Nadačním fondem Letadlo Metoděje Vlacha 16. června 2007.
Diváci se mohou opět těšit na to, že kromě letecké techniky spatří sbírku historických traktorů pana Jiřího Dědka z Předměřic, historické osobní automobily ze soukromých sbírek i z muzea Škoda Auto, hasičské vozy a stříkačky i dobovou vojenskou techniku z první i druhé světové války. Na své si přijdou i milovníci VW brouků, kteří uvidí v depu jejich setkání.

Především si ale na své přijdou milovníci letadel. Před hlavním programem budou ukázky obřích leteckých modelů a zajímavých létajících zařízení. Hlavní letecká show začne ukázkou dvou stíhaček Jas 39 Gripen z čáslavské základny. Pak budou v rychlém sledu následovat ukázky českých i zahraničních historických originálů a jejich replik. Ke každému typu letadla je vybrána hudba, která toto období charakterizuje. Vše bude doplněno zajímavým komentářem a rozhovory s význačnými hosty.

Více informací:
Zveřejněno 10.06.2007


Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm