[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Cesty k lidem a k přírodě 2004

společenský večer Appian Group a.s. 17. listopadu 2004 v Obecním domě v Praze
Po loňské úspěšné premiéře i letos uspořádala Appian Group společenské setkání s názvem Cesty k lidem a k přírodě 2004. Kromě symboliky státního svátku 17. listopadu využila spojení s obecně známými a definovanými hodnotami skupiny - charitou, podporou vzdělávání, kultury a ochrany životního prostředí a přírody.
Večer byl rozdělen do dvou základních částí - komponovaný program ve Smetanově síni a prezentační část v přilehlých prostorách Obecního domu. V úvodním bloku programu Cesty k lidem byly představeny projekty nadačního fondu Most naděje a Folklorní sdružení ČR, které reprezentoval soubor Čtyřlístek z Nového Strašecí s dívčí cimbálovou muzikou, dudáckou kapelou a tanečním vystoupením. Soubor doprovodil i vítěze soutěží Zpěváček Janu Otáhalovou a Tomáše Beníčka, kteří zazpívali také společnou píseň s garantem soutěže Mistrem Petrem Dvorským.
tanec
u mikrofonu
Zpěváčci a Peter Dvorský
Předseda správní rady nadačního fondu Most naděje Antonín Koláček předal na závěr vystoupení předsedovi FoS ČR Zdeňku Pšenicovi symbolický šek na 250 000,- Kč. Tím nadační fond Most naděje přispěl na rozvoj činnosti FoS v tomto roce již celkovou částkou půl milionu korun.
Předání daru
Druhá hudební část byla věnována partnerství s Národním parkem České Švýcarsko v originálně ztvárněné kombinaci hudby a fotografií. Při skladbách Bedřicha Smetany a K. M. Webera v podání Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK řízeného dirigentem Rastislavem Štúrem byly na velkoplošnou obrazovku promítány fotografie z Českého Švýcarska Zdeňka Patzelta a Václava Sojky z cyklů Lidé a krajina a Návraty.
V přilehlých sálech Obecního domu se představily skupinou Appian Group podporované subjekty a projekty; Most naděje - nadační fond s výstavou fotografií Lenky Hýbkové Osamění, obecně prospěšná společnost České Švýcarsko s prezentací projektu Centrum Českého Švýcarska, Vysoká škola finanční a správní, o.p.s., Dny lidí dobré vůle - Velehrad 2004 a výtvarník Michal Novák s kresbami z cyklů Harmonie života, Appian Way, Rudolfínská Praha a Musica Judaica.
Děti a pořadatel

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 25.11.2004 v 11:42 hodin


Copyright 1998-2023 © Luděk Šorm