[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Jiřina Langhammmerová - "Lidové zvyky", Výroční obyčeje z Čech a Moravy

Slovo o publikaci
Publikaci PhDr. Jiřiny Langhammmerové "Lidové zvyky", Výroční obyčeje z Čech a Moravy vydalo Nakladatelství Lidové noviny v roce 2004, obsahuje 341 stran, l95 barevných fotografií, černobílé fotografie a kresby.ISBN 80-7106-525-0.
Lidové zvyky, Výroční obyčeje z Čech a Moravy
Titulní strana publikace.
Publikace shrnující základní poznatky o lidových výročních obyčejích a zvycích z České republiky. Kniha přináší nejen historické údaje o jednotlivých zvykoslovných tématech v průběhu kalendářního roku, ale uvádí i řadu nových poznatků jak z hlediska jejich etnologického rozboru, tak z pohledu soudobého udržování zvyků v různých regionech Čech a Moravy. Tematicky je práce rozdělena do deseti kapitol, věnovaných hlavním cyklům v oddílech : masopust, Velikonoce, máje, letnice, sklizeň, poutě, posvícení, dušičky, advent, Vánoce.
Publikace je přínosná i pro svou obrazovou část, která zahrnuje jak historické dokumenty, tak velký soubor autorských barevných fotografií, pořízených RNDr. Jakubem Langhammerem, Ph.D. při terénních výzkumech, konaných s autorkou publikace v rozmezí let 1993 - 2004.

Děkuji autorce za poskytnutí průvodního slova pro účely zveřejnění k této žádané knize. /H.W./

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

10.03.2005 v 08:03Vladan Jílek

Máte pravdu, kniha je to fakt skvělá! Osobně vřele doporučuji všem.


Zveřejněno 09.03.2005 v 23:08 hodin


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm