[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Kulturní a společenský program v České Skalici

Město Česká Skalice představuje vybraný kulturní a sportovní program na měsíc červen.
KULTURA

Sobota 2. června od 13 hodin
DEN S LESY ČESKÉ REPUBLIKY - V Ratibořicích
Zveme všechny děti (malé i velké) a jejich rodiče, babičky i dědečky, přijeďte strávit odpoledne do Babiččina údolí! V krásném prostředí pro Vás bude připravena trasa s 9 stanovišti, na kterých budete plnit různé úkoly. Registrace účastníků bude zahájena ve 13 hodin. Pak se můžete těšit na opékání na připraveném ohni. V 16.30 hodin proběhne losování praktických cen. V 17 hodin Vás čeká dobrá zábava s divadlem - Inka Rybářová dětem.

Úterý 5. června
VYCHÁZKA PO BOJIŠTÍCH VÁLKY 1866
Společnost Boženy Němcové pořádá turistickou vycházku, jejíž účastníci pojedou vlakem v 8.33 do Václavic, odtud půjdou pěšky k pomníku myslivce na Brance a poté navštíví hřbitov a budou pokračovat do Šonova, kde rovněž navštíví hřbitov. V Šonově si dají dobrý oběd v hospůdce "Na Statku". Výletníky cestou doprovodí odborný pracovník Státního okresního archivu v Náchodě a znalec vojenské historie Jan Čížek. Domů se vydají z vlakového nádraží ve Václavicích. Zúčastnit se mohou i nečlenové SBN.

Do června
BITVA U ČESKÉ SKALICE 1866 V OBRAZECH - Tématická výstava v Informačním centru
Pořádá historická vojenská jednotka 5. prapor polních myslivců.

Od 4. do 7. června
Barunčina škola aneb Když chodila Božena Němcová do školy - V areálu Barunčiny školy
V prostředí staré roubené školy, kterou spisovatelka v dětství navštěvovala, se máte možnost setkat s panem učitelem, s Barunkou a jejími sourozenci a spolužáky...

Od 4. do 10. června
OŽIVENÍ POSTAV Z BABIČKY BOŽENY NĚMCOVÉ - V Ratibořicích
Již devatenácté setkání se známými postavami z díla B. Němcové v zámeckém parku, Rudrově mlýně a na Starém bělidle. Pořádá Kulturní agentura Anny Řehákové ve spolupráci se správou ratibořického zámku. Objednávky a podrobné informace na tel. 491 452 519 Prohlídky zámku je nutno objednat zvlášť na tel. 491 452 123.

Sobota 16. června
25. ROČNÍK ÚPĚNÍ - Na řece Úpě v Babiččině údolí
Stříbrné peřeje řeky Úpy a jekot Viktorčina splavu, začínají volat odvážné řekoplavce a jejich nepotopitelná plavidla k plavbě do Babiččina údolí. Doufáme, že letošní jubilejní ročník bude stejně vydařený jako ročník loňský a na startu v Havlovicích u Šiškovenského mostu přivítáme jak staré, také nové "řekoplavce". Startuje se ve 12 hodin. Úpění není závod - hodnotí se nápaditost plavidel a jejich posádek. Cíl bude u Viktorčina splavu. Závěr obstará posezení u táboráku na Pohodlí s občerstvením a hudbou. Bližší informace na http://upeni.webpark.cz.

Od 17. června do 22. července
DĚLÁNO Z HLÍN... | DĚLÁNO ZE DŘEVA...
Ve výstavní síni Muzea Boženy Němcové
Výstava užitkové keramiky a artefaktů ze dřeva. Irena Hirai, výtvarnice ze Žacléře žijící deset let v Japonsku v expozici představí užitkovou keramiku, objekty do prostoru a objekty z papíru. Známý českoskalický všestranný výtvarník a restaurátor Ladislav Havrda na výstavě představí artefakty ze dřeva, polychromované i přírodní, konzervátorsky a restaurátorsky upravené. Vernisáž výstavy se uskuteční v neděli 17. června od 10 hodin.

Do 31. října
CÍSAŘSKÉ MANÉVRY aneb VOJNA ZE STARÉHO RAKOUSKA
V ratibořickém zámku
Výstava kopií vzácných historických fotografií ze sbírek Státního zámku v Ratibořicích s vojenskou tématikou.


SPORT

Klub českých turistů Hrot Vás zve na výlety
Sobota 9. června
BARUNKA
17. ročník dálkového pochodu s cyklotrasami
Akce je zařazena do celostátního kalendáře dálkových pochodů a cykloakcí KČT. Pěší trasy: 15, 28, 38, 50 km; cyklotrasy: 23, 40 a 80 kilometrů. Start od 6,00 hodin do 10,00 hodin u českoskalické sokolovny.

Sobota 16. června
ČESKÝM RÁJEM na rozhlednu Dubecko
Výletníci pod vedením Josefy Ježkové pojedou z České Skalice vlakem v 6.06 hodin do železniční zastávky Dolánky. Dále pěšky: Záholice, Klokočí (skály), Rotštejn (zřícenina hradu), Dubecko - rozhledna, Sedmihorky. Odjezd vlakem přes Hradec Králové do České Skalice.

Více informací a celý program na:
Zveřejněno 18.05.2007 v 10:30 hodin


Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm