[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Muzeum umění Olomouc spustilo nové internetové stránky

Blížící se první výročí otevření Arcidiecézního muzea Olomouc je pro Muzeum umění Olomouc (MUO) více než vhodnou příležitostí pro spuštění nové webové prezentace.
Internetové stránky sice zůstaly na stejné adrese (www.olmuart.cz), ovšem nyní je zájemci najdou v atraktivnější grafické podobě, s řadou novinek a současně mnohem přehlednější. Podstatné informace o činnosti MUO budou zveřejněny také v angličtině. Na projektu, jehož realizaci finančně podpořilo Ministerstvo kultury ČR, spolupracovalo MUO s olomouckým studiem Trinity.

Nové internetové stránky mají být atraktivní zejména po vizuální stránce a také aby byly jednoduché a přehledné pro všechny uživatele internetu.

Webová prezentace dozná změn také po obsahové stránce. Přibude několik nových sekcí a utilit, například archiv výstav, virtuální procházka objektů, galerie fotografií, kalendář akcí, on-line reportáže, fulltextové vyhledávání, ale také e-shop, jehož prostřednictvím si návštěvníci mohou zakoupit katalogy a publikace. Mnohem výrazněji bude zastoupena rubrika Aktuality, častěji než dříve se návštěvníci stránek budou moci zapojit do soutěží o vstupenky či katalogy. Podstatná část internetových stránek bude během června přístupná i v anglickém jazyce. Bez překladu zůstanou pouze aktuální denní zprávy.

Na realizaci projektu přispělo Ministerstvo kultury ČR dotací 150 tisíc Kč. Muzeum umění Olomouc je třetí největší institucí svého druhu u nás. Spravuje dva objekty - Arcidiecézní muzeum Olomouc a Muzeum moderního umění - a více než 65 tisíc sbírkových předmětů ze všech oblastí výtvarného umění. Kromě toho mu po dohodě s Arcibiskupstvím olomouckým a ministerstvem kultury byla svěřena správa sbírek olomouckého arcibiskupství (v rozsahu 135 tisíc předmětů) na zámku v Kroměříži. Pro tyto účely vzniklo na sklonku loňského roku detašované pracoviště Arcidiecézní muzeum Kroměříž, které ve zrekonstruovaných prostorách Arcibiskupského zámku v Kroměříži slavnostně zahájí svoji činnosti na konci června.

Arcidiecézní muzeum Kroměříž
Sněmovní nám 1, Kroměříž
tel.: +420 573 330 773
e-mail.: info@olmuart.cz
Zveřejněno 19.05.2007 v 13:05 hodin


Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm