[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Lidová hračka

Ve středu 16. května byla v Regionálním muzeu Mělník slavnostní vernisáží zahájena výstava "Lidová hračka", která představuje české lidové hračky z tradičních výrobních oblastí jako např. Skašovska a Hlinecka, ale též v různém zastoupení z Krušnohoří (Hora sv. Kateřiny), Pošumaví (Vlkonice, Koloveč), Klatov, Hořic či Příbrami.
Hračky
K vidění jsou nejen originály hraček z konce 19. století, ale i výrobky starými předlohami inspirované, navrhované profesionálními výtvarníky od začátku 20. století.

Představí se i zcela nově vznikající hračky z dílen současných řemeslníků a výrobních družstev, které v této tradici úzce či volněji pokračují.

Exponáty ve vitrínách symbolicky sestavených do tvaru hada, který byl jednou z typických dřevěných hraček, doplňuje jarmareční stánek s replikami dobových hraček a výtvarná dílnička s hernou na galerii velkého sálu. Nejen děti si tedy mohou pohrát s nejrůznějšími pohyblivými hračkami od obyčejné káči po padací opičku či chodící kočku, nebo se pohoupat na dřevěném koníkovi. Pobavit se děti můžou také házením míčků do zástěry či hračkářskými omalovánkami.

Výstava potrvá do 1. července a doprovodné akce se soustředí na pátek 1. června, kdy v muzeu proběhne 3. ročník Mělnické muzejní noci. V malém výstavním sále se bude konat celodenní (9-18) jarmark dřevěných hraček s ukázkami jejich výroby a malou malířskou dílnou.

Otevřeno denně mimo pondělí 9-12 a 13-17 hodin.

Regionální muzeum Mělník
nám. Míru 54, 276 01 Mělník
Tel.: +420 315 630 923
Zveřejněno 18.05.2007 v 13:45 hodin


Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm