[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Starý hanácký právo 2007

Vy, kteří máte rádi staré zvyky a folklór, si nenechte ujít ve dnech 23. a 24. června Staré hanácké právo v Mysločovicích na Zlínsku, které se opakuje jen jednou za deset let.
V těchto dnech tam chasa v hanáckých krojích převezme do svých rukou správu obce a bude soudit prohřešky obyvatel i hostí. Všichni odsouzení se budou moci vykoupit pokutou ve zlatě a k tomu budou veřejně vyplaceni vařechou na gatě. Hrát bude po celé dva dny krojovaná hudba a zpívat krojovaný mužský pěvecký sbor. Po oba dny bude k vidění i sbírka velkých krojovaných panenek z celé republiky a ukázky rukodělných prací.

A trošku jinak:
Starý právo převezmeme v sobotu po mši svaté v 10,00 hodin před Obecním úřadem a předáme v nedělu v 18,00 hodin na Sokolské zahradě.
Po oba dva dni nám budó hráť Hulíňané, aji při nedělní zábavě.
Mladí aji starší tančijó při obchůzce po dědině Hanáckó besedu.
Na obecním úřade se možete podívať na véstavu krojovanéch panenek z dílny paní Garlíkové, je jich 30 druhů. A eště dojedó aji robky z Prahy a budó ukazovať starý pěkný řemesla. A taky otevřený bude minimuzeum, kde nandete moc zajímavýho o Mysločákoch.
Neco možná aji dostanete, tož neváhéte a dojeďte se podívať. Ale dávéte pozor, v dědině bévá provoz omezené, všude je hrůza lidu, tož ať nekeho nezajedete.
Zveřejněno 14.06.2007 v 07:30 hodin


Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm