[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Jela tudy koněspřežka

Od 20. 6. do 15. 9. 2007 jste zváni na historicko-technickou výstavu o dobrodružství vynalézání v Solnici Jela tudy Koněspřežka.
Výstava v malebných prostorách starého solného skladu, který koněspřežku skutečně pamatuje, pobaví i poučí celou rodinu. Vypráví o prvopočátcích vlakové přepravy, o tom jak jeden tvůrčí člověk může dokázat to, co se zpočátku zdá být nemožné a o obrovském úsilí, které vedlo ke zkracování vzdáleností. Součástí výstavy jsou krátké filmy o historii koněspřežky, dobová i současná vyobrazení původní trasy, modely dobových vozů a ještě jedno velké překvapení. Interaktivní část je pro hravé děti i dospělé, kteří si mohou během procházení výstavy vyzkoušet svoji paměť, chytrost i kreativitu. Naše vzpomínání na pana Gerstnera a jeho velkorysé plány a činy mohou být jen začátkem a s naší radou, "Kudy dál po kraji" se můžete pustit po stopách prababičky českých drah.

Vernisáž (20.6. v 18:00, Solnice, Česká 66, České Budějovice) proběhne za účasti hejtmana RNDr. Jana­ Zahra­dníka, primátora Mgr.Juraje Thomy a Ing. Karla Zeithammera CSc. Pro rozveselení zahrají táborští Pouličníci.

Další informace:
pavlikova@bazilika.cz, +420 777 735 386
Zveřejněno 16.06.2007 v 07:00 hodin


Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm