[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Hudební sezóna v Českém Krumlově

Český Krumlov zahajuje 28. 6. 2007 bohatou hudební sezónu, ve které představí hned několik zajímavých hudebních festivalů.
Festival komorní hudby Český Krumlov

Festival komorní hudby Český Krumlov, který ve dnech 28. 6. - 7. 7. 2007 zahajuje hudební sezónu, představuje ve městě Český Krumlov festival klasické hudby s nejdelší tradicí.

Součástí letošního ročníku festivalu je i projekt Hudba v proměnách času, který nechává znít hudbu v prohlídkových prostorách zámku Český Krumlov. Specialitou pro náročné je velkolepá rekonstrukce zámecké slavnosti z 18. století - Barokní noc na zámku Český Krumlov.


Festival staré hudby

V rámci Festivalu staré hudby, konajícího se ve dnech 12. - 19. 7. 2007, zazní středověká, renesanční a barokní hudba v interpretaci předních domácích i zahraničních sólistů a souborů hrajících na historické nástroje. Součástí festivalu jsou i projekty alternativní a rituální hudby, world music, taneční a divadelní představení a výstavy. Koncerty se konají v překrásném prostředí zámku, v gotických a renesančních sálech a památkových objektech Českého Krumlova.


Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

Tento festival je nejdelší českokrumlovský festival, jehož koncerty patří k vrcholům kulturního léta v Českém Krumlově. Festival trvající od 20. 7. do 25. 8. 2007 zahrnuje hudbu nejrůznějších hudebních žánrů - symfonické i komorní koncerty tzv. vážné hudby, klasický jazz, folk a tématické koncerty spojené s kulinářskými zážitky.
V průběhu čtyřiadvaceti koncertů 16. ročníku festivalu vystoupí přední umělci z desítky států světa i z domova. Zazní hudba od období gotiky až po hudbu 21. století. Čekají nás koncerty jak z klasického hudebního repertoáru, tak z dalších hudebních žánrů, jazz, folk a lidová hudba Irska a Francie doplněná ochutnávkou národních specialit. Koncerty, recitály a představení se uskuteční ve dvanácti různých prostředích ve městě Český Krumlov a v jeho okolí.

Více informací:
Infocentrum Český Krumlov
Náměstí Svornosti 2
381 01 Český Krumlov
tel.: +420 380 704 622-3
e-mail: info@ckrumlov.cz
Zveřejněno 19.06.2007 v 15:00 hodin


Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm