[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Zámek Loučeň zahajuje

Po rozsáhlé rekonstrukci bude poprvé široké veřejnosti zpřístupněn zámek Loučeň. První návštěvnci projdou branami 7. července 2007. Mohou se těšit na zajímavou a netradiční expozici o životě na zámku v dobách posledních šlechtických majitelů, 10 labyrintů a bludišť v zámeckém parku a mnoho dalšího.
Poprvé v historii se veřejnosti otevřou zámecké komnaty, a to v podobě, v jaké jej obývali poslední majorátní pán princ Alexandr Jan Vincenc Thurn-Taxis a jeho krásná manželka, princezna Marie Thurn Taxis - Hohenlohe. Na základě dobových fotografií a archivní dokumentace byly zámecké interiéry restaurovány do podoby z počátku 20. století. Návštěvníci nahlédnou do velké jídelny, knihovny, hudebního či orientálního salónku, soukromých pokojů, ale také pokoje komorníka nebo servisních místností. Jedinečná bude možnost vstoupit do malířského ateliéru kněžny na půdě zámku. Zážitek z prohlídky budou umocňovat vůně, hudba, dobová technika, drobné předměty denní potřeby, soukromé deníky, dopisy nebo fotografie. Velkou novinkou v Čechách bude audio průvodce, prohlídky pro dětská ouška a dotykové prohlídky pro zrakově postižené.

Od magického data 7.7.2007 bude na zámku Loučeň zpřístupněno LABYRINTÁRIUM - první v Čechách a jediné v Evropě. Tento naprosto unikátní soubor labyrintů a bludišť, který nemá v Evropě obdobu, pro zámek Loučeň vyprojektoval Adrian Fischer, světoznámý tvůrce více než 500 labyrintů po celém světě. Labyrinty a bludiště budou umístěny hlavně v zámeckém parku podél prohlídkové trasy. Připravuje se také naučná stezka, která zvídavé seznamuje s původem a historií labyrintů a je doplněna malými prstovými labyrinty a logickými bludišti nejen pro děti.

Více informací:
Zveřejněno 01.07.2007 v 11:12 hodin


Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm