[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

MonkeyPark Pec pod Sněžkou

Společnost První bobová s.r.o., provozující oblíbené bobové dráhy a lanová centra Špindlerův Mlýn a Harrachov, zprovoznila v červenci v Peci Pod Sněžkou druhý nejdelší lanový park v Krkonoších.
Lanové centrum, pojmenované stejně jako v Harrachově a Špindlerově Mlýně "MonkeyPark”, je situováno u centrálního parkoviště přímo proti nástupnímu prostoru na nově vybudovanou bobovou dráhu Pec pod Sněžkou. Navíc nástup i výstup z lanového parku povede dlouhým skluzem po laně ve speciálním horolezeckém úvazku nad místní vodní nádrží. Je projektován a koncipován tak, aby ho ve dvou volitelných trasách mohl absolvovat i absolutně netrénovaný turista.

Atraktivita "MonkeyParku” spočívá v postupném zdolávání překážek zavěšených na lanech mezi stromy ve výšce 3 - 7 metrů. Na stromech jsou mezi jednotlivými překážkami připevněny speciální "základny”, na nichž si návštěvník jednak odpočine, a také se přesune po překonání jedné překážky na druhou.

Další atraktivitou "MonkeyParku” je skutečnost jeho umístění přímo do prostoru vzrostlého lesa. Návštěvník se tak pohybuje "mezi nebem a zemí”, ale je stále - na rozdíl od umělých lanových center - v přírodě, pod korunami stromů a s bonusem atraktivního překonání vodní nádrže.

Charakteristika projektu "MonkeyPark” Pec pod Sněžkou:
- "MonkeyPark” je určen nejširší veřejnosti včetně dětí od 140 cm výšky
- "MonkeyPark” má v nejdelší trase celkovou délku 371 m (střední obtížnost) a v krátké trase délku 347 m (snadná obtížnost)
- v obou trasách má "MonkeyPark” 22 různě dlouhých a náročných překážek
- před zahájením průchodu lanového parku je návštěvník proškolen obsluhou o všech zásadách a podmínkách vstupu a pohybu
- návštěvník si sám podle svých schopností volí libovolnou trasu
- delší trasu v délce 371 m zdolá průměrně vybavený návštěvník cca za 50 min.

Za téměř hodinový zážitek zaplatí dospělý návštěvník 300 Kč a děti a studenti 250 Kč. Ceník obsahuje samozřejmě i zvýhodněné skupinové ceny.

Součástí "MonkeyParku” jsou i 4 lanové "skluzavky”, po nichž návštěvník bezpečně sjede na profesionálním lanovém závěsu při použití speciální sedačky, kterou je vybaven po celou dobu pohybu v lanovém parku. Nejdelší lanová "skluzavka” má úctyhodnou délku 70 metrů.

"MonkeyPark” bude v provozu denně včetně zimního období. Pouze při silném dešti, větru, sněžení nebo námraze bude provoz z bezpečnostních důvodů přerušen.
Zveřejněno 28.07.2007 v 07:30 hodin


Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm