[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Nabídka turistických karet v České republice

Představujeme přehled turistických karet v České republice, které poskytují zajímavé nabídky a slevy v různých oblastech.
Benefit program
BENEFIT Program je slevový systém zaměřený na služby spojené s cestováním a aktivním trávením volného času. S kartou BENEFIT Programu je možné čerpat mnoho slev v oblasti ubytování, stravování a také v řadě sportovních a relaxačních zařízeních. Pořízení karty BENEFIT Programu přijde na 35 Kč. Čerpání slev je mnohem vyšší než pořizovací cena karty. Kartu je možné využít až pro 4 osoby najednou a její nová platnost je do roku 2009. Kartu je možné zakoupit v turistických informačních centrech v oblasti a u vybraných poskytovatelů slev.

Oblasti, ve kterých jsou slevy poskytovány: Jizerské hory, Český ráj, Krkonoše, Lužické hory, Máchův kraj, Frýdlantsko, České Švýcarsko, Šluknovsko a příhraniční oblasti Německa a Polska.

Podrobnější informace s možností vyhledávání poskytovatelů slev jsou na stránkách http://www.liberecky-kraj.cz/cz/benefit/ nebo http://www.severnicechy.info/cz/benefit/ (oba weby také anglicky, německy a polsky).


CBCARD - karta na zážitky
Slevová karta CBCARD umožňuje volný vstup do vybraných objektů jako jsou např. památky, muzea a další turistické cíle. CBCARD je zároveň jízdenkou na MHD v Českých Budějovicích a umožňuje také dopravu do Hluboké nad Vltavou. Tato karta stojí 295 Kč a její platnost je 48 hodin od data a času vyznačeného na přední straně karty. Kartu může používat jedna osoba, která je na kartě podepsána. Jediným prodejním místem CBCARD je Turistické informační centrum v historické budově radnice na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.

Volný vstup umožňuje karta do 10 objektů: Černá věž, Budova historické radnice, Pivovar Budvar, Muzeum Budějovického pivovaru Budvar, Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích, Muzeum historických vozidel a staré zemědělské techniky v Pořežanech, Alšovu jihočeskou galerii v Hluboké nad Vltavou, Wortnerův dům v Českých Budějovicích, Zoologickou zahradu Ohrada v Hluboké nad Vltavou, Sedačkovou lanovku na nejvyšší horu Blanenského lesa - Kleť.

Podrobné informace o těchto objektech a o kartě jsou k dispozici na webových stránkách http://www.c-budejovice.cz, které jsou také německy a anglicky (informace o CBCARD německá verze stránek neobsahuje).


Krumlovská slevová karta
Krumlovská slevová karta je určena návštěvníkům Českého Krumlova. Nabízí volné vstupy do muzeí ve městě, prohlídku města s průvodcem a dále je možné s touto kartou uplatnit slevy 10% na ubytování a půjčení lodí v Českém Krumlově.

K dispozici jsou 3 varianty: Krumlovská slevová karta JEDNOTLIVEC, RODINA a RODINA Plus. Karta jednotlivec je pro jednu osobu, karty RODINA a RODINA Plus jsou pro 2 dospělé a 2 děti. Cena karty je 390 Kč / 930 Kč / 1050 Kč, za každé další dítě je ke kartám RODINA a RODINA Plus účtováno 80 Kč. Karta je platná do 31. 12. 2007, slevu 10% na ubytování lze uplatňovat do 31. 3. 2008. Kartu je možné zakoupit v Infocentru Český Krumlov nebo v Unios Tourist Service.

Informace o Krumlovské slevové kartě jsou k dispozici na stránkách http://www.ckrumlov.info/docs/cz/atr204.xml (kompletně také anglicky a německy).Olomouc region Card
Turistická slevová karta Olomouc region Card je určena návštěvníkům Olomouce a Olomouckého kraje. Zakoupením této karty získá návštěvník této oblasti možnost volných vstupů do vybraných objektů a také může uplatnit množství slev v různých zařízeních.

Olomouc region Card je možné pořídit s platností 48 hodin nebo 5 dní (od data a času označení karty). Kartu může používat pouze jedna osoba, která je na kartě podepsaná. Cena karty je pro dospělé 160 Kč (48 h) nebo 340 Kč (5 dní). Pro děti do 15 let je zde levnější varianta Olomouc region Card KIDS za 80 Kč nebo 170 Kč. Kartu je možné zakoupit v informačních centrech v oblasti a u vybraných poskytovatelů slev.

http://www.olomoucregioncard.cz - podrobné informace o kartě (také anglicky, německy, a polsky)
http://www.olomouc-tourism.cz (také anglicky, německy, francouzsky a španělsky)


PassauCard - all-inclusive
Bonusová karta PassauCard - all-inclusive byla původně určena pouze pro návštěvníky pasovského regionu. Od dubna 2006 se její součástí stala i turistická nabídka Českého Krumlova a Lipna nad Vltavou. S kartou je možné získat volné vstupy do vybraných objektů, slevy a další bonusy. Jediným prodejcem karty v České republice je Infocentrum Český Krumlov. Platnost karty je 1, 2, 3, 7, 14 nebo 21 dní. Od délky platnosti se také odvíjejí ceny, které jsou pro dospělé 14 / 20 / 25 / 33 / 48 / 59 € a pro děti 10,50 / 14,50 / 18 / 22 / 31 / 41 €. Infocentrum Český Krumlov uvádí také ceny v českých korunách: pro dospělé 420 / 580 / 730 / 960 / 1390 / 1720 Kč a pro děti 310 / 420 / 530 / 640 / 900 / 1190 Kč.

Informace jsou k dispozici na http://www.ckrumlov.cz (česky). Další aktuální informace lze najít na oficiálních internetových stránkách http://www.passaucard.de (německy).Prague Bonus Card
Univerzální slevová karta Prague Bonus Card umožňuje svým majitelům čerpat slevy v síti podniků jako jsou restaurace, fitness centra, autopůjčovny a mnohé další. Karta je pro jednu osobu a výše slevy závisí na jejím typu. K dispozici jsou 3 typy karty s platností 1 rok:
- Prague Bonus Card Standard - slevy 10%, cena 590 Kč
- Prague Bonus Card Gold - slevy 20%, cena 990 Kč
- Prague Bonus Card V. I. P. - slevy 20% + dárek zdarma, cena 1990 Kč

Kartu je možné objednat pouze na internetových stránkách http://www.prague-bonus-card.com/cs/ (česky a anglicky).


Prague Card & Prague Passport
Prague Card - jedná se o "balíček" služeb dostupný pro všechny turisty, kteří přijíždí do Prahy. Prague Card je platná po celý rok od data jejího zakoupení a součástí je i jízdenka MHD na tramvaje, metro, autobusy a vlaky a lanovku v rámci města Prahy Prague Passport.
Cena včetně jízdenky MHD pro prvních 72 hodin pobytu v Praze je EUR 30,-, bez jízdenky za cenu
EUR 23,-. Při nákupu Prague Card & Prague Passport v České republice je cena 860,- Kč, bez jízdenky 660,- Kč.
Více informací o kartě naleznete na stránkách http://www.praguecard.info/ (česky, anglicky, německy).


Prague Card
Pražská turistická karta Prague Card je turistům k dispozici již od roku 1991. V současnosti nabízí volný vstup do více jak 50 hlavních turistických objektů v Praze, slevy v dalších objektech a zařízeních a v ceně karty je také 150-ti stránkový průvodce Prahou. Karta stojí 740 Kč (490 Kč pro studenty) a její platnost je 4 dny od data uvedeného na kartě (to zapisuje sám uživatel karty společně se svým jménem). Celková hodnota všech vstupů, které jsou díky kartě volné je přes 3 200 Kč. Díky Pražské informační službě se Prague Card stala členem Evropské Asociace Městské Turistiky a je součástí jejího systému European City Cards. Kartu je možné zakoupit u PIS, CK a CA, hotelů, ČSA, American Express a dalších smluvních partnerů.

Veškeré informace o kartě je možné získat na stránkách http://www.praguecard.biz (anglicky).


Trojská karta
Trojská karta je v podstatě zvýhodněnou vstupenkou, se kterou může její majitel v období od 1. 4. do 30. 9. 2007 navštívit Trojský zámek, Botanickou zahradu hl. m. Prahy a Zoologickou zahradu Praha. Karta stojí 200 Kč pro dospělé, 100 Kč pro děti (6-15 let) a 500 Kč pro čtyřčlennou rodinu. Trojská karta se určitě vyplatí - dospělí ušetří 100 Kč, děti 70 Kč a čtyřčlenné rodiny 250 Kč.

http://www.zoopraha.cz/vstupne.php (česky a anglicky)
http://www.ghmp.cz/c_vstup.php (česky)
http://www.botanicka.cz (česky)


Turistická karta Šumava - Český les
Turistická karta Šumava - Český les je určena návštěvníkům Šumavy, Pošumaví a Českého lesa. S touto kartou je možné uplatnit slevy v množství nejrůznějších zařízení a také může její majitel zdarma cestovat po Národním parku ekologickými linkami ČSAD. Jednotlivec zaplatí za kartu s platností 3 dny 80 Kč, s platností 10 dní 200 Kč, čtyřčlenná rodina 150 Kč nebo 350 Kč. Kartu je možné zakoupit v turistických informačních centrech a zařízeních zapojených do projektu.

http://www.turisticka-karta.jz.cz/ (stránky také anglicky a německy)
http://www.bbkult.net/projects/details/2/0/11437158149110 (stránky také německy)


Turistická slevová karta EUROBEDS
Se slevovou kartou EUROBEDS je možné získat slevy až 50% na služby a produkty mnoha smluvních partnerů tohoto projektu. Kartu EUROBEDS lze objednat přes internet nebo v Pražském turistickém infocentru na Fugnerově náměstí č. 3. Karta stojí 400 Kč, členové klubu českých turistů mají na pořízení karty slevu.

http://www.eurobeds.cz (česky)
Zveřejněno 13.08.2007 v 15:13 hodin


Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm