[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Úspěšný 68. Pošumavský věneček

V sobotu 28.2. 2004 se v Národním domě v Praze na Smíchově uskutečnil 68. Pošumavský věneček. Tuto velkolepou folklorní slavnost pořádá tradičně Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví - Psohlavci v Praze.
Během slavnostního zahajovacího ceremoniálu, za zvuků pochodu Josefa Flégla Sláva Chodsku, vytvořili svým příchodem krojovaní z Chodska, Klatovska spolu s hostujícími Moravany neopakovatelnou kulisu. Předseda Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví dr. Václav Kupilík ve svém uvítacím vystoupení mimo jiné připomněl: "Zanedlouho vstoupíme do Evropské unie. Do tohoto společenství národů vstupujeme s tím nejcennějším příspěvkem - s bohatými tradicemi našeho lidu, s národopisnými tradicemi Chodska a Pošumaví, na které můžeme být právem hrdi a které tvoří klenotnici toho nejcennějšího, co český národ v srdci Evropy za léta své existence vytvořil. Evropská unie nás proto směle může přijmout s otevřenou náručí."
V průběhu večera vystoupil klatovský národopisný soubor Šumava, pražští Valaši - soubor Krušpánek, pošumavská dechová hudba Hájenka, Ústřední hudba Armády ČR a taneční orchestr Jindřicha Váchy. Všichni svým dílem přispěli k příjemné atmosféře večera, kterým provázel Milan Černohouz. Mezi hosty slavnostního večera nechyběl ani předseda FoS ČR Zdeněk Pšenica.
Příští Pošumavský věneček se má konat 26. února 2005, opět v obou hlavních sálech Národního domu.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Národní dům na Smíchově
Zveřejněno 05.03.2004 v 09:33 hodin


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm